گزارش چهارمین دوره مسابقات استانی ACM دانشگاه صنعتی همدان

بعد از چندین دوره عدم برگزاری مسابقات برنامه نویسی acm در دانشگاه صنعتی همدان ، برگزاری این مسابقه در سطح دانشگاهی در سال گذشته انگیزه ای شد برای برگزاری آن در سطح استانی…

در این دوره از مسابقات که ۱۹ تیم از ۳ دانشگاه بوعلی ، صنعتی همدان و ملایر حضور داشتند دانشجویان در یک رقابت ۴ ساعته مشغول به حل ۷ سوال برنامه نویسی شدند . بر طبق قوانین این مسابقات حل هر کدام از این سوالات با هر یک از زبان های برنامه نویسی c , c++ , java و پایتون امکان پذیر است.هر یک از تیم ها که بتواند تعداد سوالات بیشتری را در مدت زمان کمتری حل کند برنده مسابقه خواهد بود.
در این رقابت پر هیجان که در سایت کامپیوتر دانشگاه صنعتی همدان برگزار شد تیمهای gg ez و backspace از دانشگاه صنعتی همدان توانستند با حل سه سوال رتبه های اول و دوم را ازآن خود کنند اما به دلیل زمان کمتری که تیم gg ez برای حل سوالات صرف کرده بود توانست رتبه ی اول را کسب کند و رتبه ی دوم نیز به تیم back space تعلق گرفت.
همچنین تیم freaks and geeks از دانشگاه بو علی سینا نیز با حل ۲ سوال توانست رتبه ی سوم این دوره از مسابقات را کسب نماید.

در این دوره از مسابقات ۱۰ تیم از ۱۹ تیم شرکت کننده موفق به حل حداقل یک سوال شدند.
تیم ها از ۷ سوال مطرح شده موفق به حل ۳ سوال A، B و G شدند.
سوال A اولین بار توسط تیم fire از دانشگاه بوعلی سینا در دقیقه ۳۰ ام حل شد که اولین سوال حل شده ی مسابقه نیز بود. در کل ۹ تیم موفق به حل سوال A شدند و ۶۲ بار تلاش برای حل این سوال انجام شد.
سوال B اولین بار توسط تیم sis از دانشگاه صنعتی همدان در دقیقه ۵۰ ام حل شد. در کل ۹ تیم موفق به حل سوال B شدند و ۳۷ بار تلاش برای حل این سوال انجام شد.
سوال G اولین بار توسط تیم BackSpace از دانشگاه صنعتی همدان در دقیقه ۱۲۰ ام حل شد. در کل ۲ تیم موفق به حل سوال G شدند و ۱۵ بار تلاش برای حل این سوال انجام شد.
۲۱ بار تلاش توسط تمام تیم ها برای حل سوال D صورت گرفت ولی تیمی موفق به حل این سوال نشد. بقیه سوال ها نیز بدون تلاش برای حل باقی ماندند.
در مجموع ۱۳۵ تلاش برای حل سوالات صورت گرفت که ۲۰ مورد از این تلاش ها به حل صحیح سوالات منجر شد.

جدول زیر نتیجه مسابقه را به تفضیل نمایش میدهد :

 

زمان مصرف شده برای حل سوالات شماره سوال های حل شده تعداد پاسخ های صحیح تعداد ارسال ها نام دانشگاه اعضاء تیم نام تیم رتبه
 ۵۲۸ A , B , G ۳ ۸ صنعتی همدان یوسف اردلان ، محمد حسین بایبوردی ،امیر سلیمی پارسا gg ez اول
۵۸۳ A , B , G ۳ ۵ صنعتی همدان محمد افشار ، مهرداد حسینی ، مهدی حمزه BackSpace دوم
۱۴۶ A , B ۲ ۸ بوعلی سینا صالح منتظران ، پرتو شاهرودی ، ویدا فروزان Freaks & geeks سوم
۱۷۰ A , B ۲ ۴ بوعلی سینا محمد پارسیان ، کیارش نوروزی ، امیر عباس اسدی nyleo چهارم
۲۲۲ A , B ۲ ۸ بوعلی سینا علی کریمی ، محمد نظام ، غالب رضا کرمانشاهی fire پنجم
۲۵۶ A , B ۲ ۷ صنعتی همدان علیرضا تقی بیاتی ، مهدی منوچهری ، رضا خالقی فر chiper ششم
۲۷۰ A , B ۲ ۹ بوعلی سینا سهیل لطیفی ، جواد ترک ، امین نسیم ساروی Blame it on jevad هفتم
۳۸۳ A , B ۲ ۱۵ صنعتی همدان پوریا عظیمی ، علیرضا صادقی sis هشتم
۱۴۵ A ۱ ۶ صنعتی همدان علیرضا شرزه ئی ، علی میرزائی ، ارشیا عشایری ۴۰۴ brain not found نهم
۳۶۶ B ۱ ۹ صنعتی همدان پوریا دهقان برنجی ، جواد خدامرادی ، کیمیا موسوی null exception دهم
۰ ۴ صنعتی همدان سپیده حبیبی ، پریسا منتشلو aria یازدهم
۰ ۶ صنعتی همدان نیکتا عظیمیان ، بهاره حمیدی محب ، پرستو کاظمیان Inteligencehut یازدهم
۰ ۱۳ صنعتی همدان سامان عبدالله پور ، ساسان قاسمی پور ، مهدی قدرتی pourpair یازدهم
۰ ۱ صنعتی همدان مهدی توسلی ، هما بختیاریان ، نگین سادات نصرالهی TBN یازدهم
۰ ۸ بوعلی سینا سروش مهدی ، محمد صمدی ted2 یازدهم
۰ ۷ ملایر امیر حسین معماریان ، حسین کرد ، سید حامد حسینیان tracers یازدهم
۰ ۷ صنعتی همدان علیرضا دلیر ، محمد حسین اتفاقیان ، امیرحسین فرهادی thunderbit یازدهم
۰ ۰ صنعتی همدان کوروش کریمی ، مهدی پسندیده virtual machine یازدهم
۰ ۹ صنعتی همدان امیر رودکی ، رضا کاظمی will power یازدهم

دانلود ویدیو از آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *