مشکل سریع تمام شدن ترافیک اینترنت

یکی از مشکلات اکثرا خریداران بسته های اینترنتی اپراتور ها این است که این بسته ها خیلی زود تمام میشوند . در ایمن مقاله میخواهیم یک راه حل برای به حداقل رساندن این مصرف بالای اینترنت ارائه دهیم :

ابتدا اجازه دهید یک سوء تفاهم را با هم حل کنیم . این که میگوییم بسته های اینترنتی زود تمام میشوند کاملا اشتباه است !!! در واقع این ما هستیم که غیر عادی مصرف میکنیم و این مصرف بالای ماست که باعث سریع تمام شدن این بسته ها میشوند !!!!!!

احتمالا الان دارید با خودتان میگویید من زیاد مصرف نمیکنم !!!!! من فقط گه گاهی تلگرام و اینستاگرام را چک میکنم مگر مصرف این دو چقدر است ؟؟؟؟!!!!!!

اتفاقا باید بدانید که مصرف این دو برنامه بسیار هم بالاست !!!!!! احتمالا از این گفته ی من تعجب میکنید و میگویید که مگر خواندن چهار پنج عدد پست که اکثرشان هم به طور نوشتاری هستند چقدر میتواند ترافیک مصرف کند ؟؟؟؟؟!!!!!

بله درست است دقیقا همینطور است که شما میگویید اما این نکته را بدانید که بیشتر ترافیک شما صرف دانلود عکس ها و فیلم هایی میشود که شما نمیخواهید در واقع این عمل بی اختیار شما و به طور ناخواسته انجام میشود !!!!

به طور مثال فرض کنید که شما در یک کانال یا گروه  تلگرامی عضو هستید . وقتی که وارد برنامه تلگرام میشوید و قبل از این که وارد کانالی که در آن عضو هستید بشوید برنامه تلگرام به صورت خودکار بخشی از تصاویر ارسال شده در آن کانال را دانلود میکند تا وقتی که شما وارد کانال شدید بتواند با سرعت بیشتری به شما سرویس دهی کند!!!! خب این یک روزنه ی بسیار بزرگ ! روزنه ی دیگر هنگامی است که شما وارد کانال یا گروه میشوید و وقتی که پیام ها را میخوانید ، تصاویر و فیلم های همراه با آن ها نیز به طور خودکار دانلود میشوند و شاید شما اصلا دوست نداشته باشید آن عکس یا فیلم را ببینید ! همین امر در خصوص برنامه اینستاگرام نیز صادق است !!! به خاطر همین است که میگویم اکثر ترافیکتان به طور ناخواسته از دست میرود !!!!!

خوشبختانه نرم افزار های تلگرام و اینستاگرام امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار داده اند که به وسیله آن ها میتوانید انتخاب کنید که آیا تصاویر یا ویدیو های مربوط به هر پست دانلود شوند یا خیر !!!! این کار میتواند تا حد زیادی از مصرف ترافیک شما بکاهد !!!

ابتدا با نرم افزار تلگرام شروع میکنیم :

وارد برنامه شده و به بخش تنظیمات بروید :

خب حالا برویم سراغ اینستاگرام :

ابتدا واردصفحه شخصیتان شوید و مراحل تصویری زیر را دنبال کنید :

 

 


گرد آورنده: محمد قمری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.