معرفی سایت : از چه آنتی ویروسی استفاده کنیم؟

امنیت اطلاعات، جلوگیری از آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها، تروجان ها، کرم ها، جلوگیری از کاهش بازدهی سیستم، جلوگیری از نصب ابزار های تبلیغاتی مزاحم، همه و همه دلایلی محکم برای نصب و استفاده از نرم افزار های امنیتی و آنتی ویروس ها هستند.

Kaspersky، Bitdefender، Avast، ، ESET،Avira و …! انتخاب های زیادی برای استفاده داریم. خب شاید بعضی از ما وقتی می خواهیم یک آنتی ویروس نصب کنیم نگاه می کنیم ببینم دیگران بیشتر چه آنتی ویروسی را نصب می کنند و ما هم همان را نصب می کنیم! ولی من همچین توصیه ای نمی کنم! من بهتون توصیه می کنم که آنتی ویروسی را نصب کنید که از لحاظ قدرت حفاظت و سرعت و عملکردش روی سیستم قابل قبول باشد و برای اینکه چه طور این را مطمئن  شوید سایت av test را بهتون پیشنهاد می کنم.

سایت av test آنتی ویروس ها مختلف برای سیستم عامل های مختلف را هر چند ماه یکبار از لحاظ protection ، performance و usability مورد تست و آزمایش قرار داده و به آنها امتیاز داده و آنها را رتبه بندی می کند. این امتیاز دهی باعث درک ساده هر فردی حتی بدون هیچ دانش فنی از تشخیص بهتر بودن یا نبودن آنتی ویروس ها  می شود.

av-tset

 

در قسمت protection آنتی ویروس ها را مورد حمله انواع بدافزار ها قرار داده و قابلیت حفاظت و دفاع آنتی ویروس در برابر تک تک بدافزار ها می سنجد.

در قسمت performance متوسط تاثیرات آنتی ویروسی بر روی سرعت سیستم در استفاده روزانه مورد آزمایش قرار می گیرد.

و در قسمت usability تشخیص ها و اخطار های غلط آنتی ویروس از نرم افزار ها و وبسایت ها مورد سنجش قرار می گیرد.

سایت av test به آدرس www.av-test.org قابل دسترسی می باشد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.