چگونه تحریم گوگل پلی را دور بزنیم؟

امروزه مارکت ها و فروشگاه های اندرویدی زیادی توسعه داده شده است ولی هیچ کدامشان به اندازه تنها فروشگاه رسمی اندروید یعنی گوگل پلی امن(تمام اپ های موجود در این فروشگاه توسط گوگل اسکن می شوند) و شاید محبوب نباشند. متاسفانه گوگل تعداد زیادی از این 2.8 میلیون اپلیکیشن موجود در فروشگاهش را برای ما ایرانی ها تحریم کرده است و ما برای دسترسی کامل به گوگل پلی راهی جز دور زدن آن نداریم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید با یک تغییر IP ساده سعی در دور زدن این تحریم کنید ولی در کمال تعجب موفق نشده اید.(البته شاید هم شده باشید!) خب شاید بتوانیم بگوییم که گوگل باهوش تر از ماست! همه ی شما که دارید که این مقاله را می خوانید حداقل یکبار هم که شده، از یکی از سرویس های گوگل، این قطب فناوری، استفاده کرده اید. از موتور جستجو و gmail ش گرفته تا همین google play و خیلی از سرویس های دیگر. گوگل اطلاعات زیادی از شما دارد و دلیل گول نخوردنش هم همین موضوع است. وقتی با IP یک کشور دیگر وارد اپلیکیشن گوگل پلی می شوید گوگل می فهمد که می خواهید او را گول بزنید چون اطلاعاتی از قبل در گوشی شما دارد که دارد از آن استفاده می کند. اگراین اطلاعات موقت را پاک کنید گوگل گول می خورد! از بابت پاک کردن این اطلاعات نگران نباشید چون خیلی راحت دوباره به طور خودکار تولید خواهند شد. اما حالا چگونه این تحریم را دور بزنیم؟ ما دو روش را معرفی می کنیم:

1- دور زدن از طریق دستگاه اندرویدی:
قبل از اینکه با IP کشوری دیگر بخواهید وارد گوگل پلی شوید باید یکسری اطلاعات موقت را پاک کنید. برای این کار بهsetting/apps/all بروید و store google play را پیدا کنید. با انتخاب گزینه clear data اطلاعات فعلی ذخیره شده در آن اپلیکیشن را پاک کنید. هم اکنون باید با ظاهری متفاوت تر این store با اپلیکیشنهایی تا به حال ندیده بودید مواجه شوید!

 

البته ممکن است همچین اتفاقی نیافتد و گوگل همچنان باهوش تر باشد. در این مواقع سعی کنید که کارهای فوق را برای اپلیکیشن google play service نیز اجرا کنید.اگر باز هم گول نخورد سایر اپلیکیشن های گوگل را امتحان کنید! برای هربار که بخواهید وارد store شوید باید مراحل فوق را مجددا اجرا کنید.

2- دور زدن از طریق مرورگر در سیستم عاملی غیر از اندروید:
یک راه دیگر برای دانلود این است که دستور دانلود از طریق دستگاهی دیگر صادر کنید و وقتی دستگاه اندرویدی شما به اینترنت وصل شد به طور خودکار و بدون توجه به تحریم بودن برنامه آن را دانلود می کند. برای اینکار به طور مثال باید در کامپیوترخود با IP کشوری دیگر وارد سایت گوگل پلی شوید، اپلیکیشن مورد نظر خود را پیدا کرده و دستور install را صادر کنید.

 

البته باز هم گوگل می تواند در اینجا باهوش باشد. در این طور موارد سعی کنید از مرورگری دیگر استفاده کنید.

 

نویسنده:حسن زارعی

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.